Yılmaz Vural, Trabzonspor’a ateş püskürdü: ‘Beni…’

Türkiye’de 30’dan fazla grubun antrenörlüğünü yapan Yılmaz Vural, bir müddettir tasını tarağını asmış vaziyette. Son olarak BB Erzurumspor’u 2020-21 döneminin ikinci yarısında devralan antrenör, bir buçuk yıldır hiçbir grupta görevlendirilmedi.

Bu süreçte “İnadım İnat” başlıklı bir kitap kaleme alan Vural, geçtiğimiz günlerde 360 TV’den Gökay Kalaycıoğlu’nun programına konuk olarak katıldı. Meslek basamaklarını anlatan emektar futbol insanı, Trabzonspor’daki günlerine de yıllar sonra pencere açtı.

“ŞAMPİYON OLABİLİRDİK”

Trabzonspor’un 32 maçında grubu yönetim eden Yılmaz Vural, 2.00 maç başı puan ortalaması ile başarılı bir grafik çizmişti. Ancak Kasımpaşa ve Bursaspor dışında 1 yılı aşamayan antrenörün buradaki günleri de sayılıydı. 

1997-98 döneminin 9’uncu haftasına önder giren Trabzonspor, bir maçta kaybedince liderliği ezeli rakibi Fenerbahçe’ye bırakmak durumunda kaldı. Vural da devam eden günleri şu sözlerle anlattı:

 “Antrenmana başlayacağımız gün Özkan Sümer, ‘Hocam seninle devam etmek istemiyorlar’ dedi. Çabucak misyondan ayrıldım, nedenini sormadım bile. Giderken 2-3 kişi havalimanına kadar benimle gelerek gitmemi istemedi ancak yöneticiler istediği için yapacak bir şey yoktu. Olsaydık o vakitler şampiyon olabilirdik. Uygun bir kadroydu.”

“KAYBETMEYE TAHAMMÜL YOKTU”

30 yıllık teknik yöneticilik mesleğinde maç sonuçlarından dolayı sık sık yöneticilerle yüz yüze geldiğini aktaran Vural, kelamlarına şöyle devam etti:

“Benim gruplardaki en büyük derdim yöneticilerin popülaritesinin kadronun üstüne çıkması. Bir ego arbedesi var. Trabzonspor’da o periyot kaybetmeye tahammül yoktu, şimdilerde yumuşadılar. Benim dönemimde maç kaybettiğimizde taraftarın bize bir yansısı olmuyordu. Bizim kaybımıza karşı da çok toleranslıydılar. 1997 yılında olmuştu bunlar, hala da üzülürüm.”

“AŞK VARSA KIRGINLIKTA VARDIR”

Programın sunucusu Gökay Kalaycıoğlu’nun “Trabzonspor’a kırgınlığın var mı?” minvalindeki sorusuna ise Vural şöyle karşılık verdi:

“Aşk varsa kırgınlıkta vardır. Aşk değişken hislerin yaşandığı bir mevzudur. Bazen nefret edersin bazen de çok seversin. Trabzonspor’u sevmemek mümkün mü? Anadolu’yu temsil ediyor. 38 sene sonra başarısı geri döndü”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir