Konya’da FETÖ toplantısına baskın: 8 tutuklama

Edinilen bilgiye nazaran, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) gruplarınca FETÖ Silahlı Terör Örgütünün tekrar yapılanma hareketinin deşifresine yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde hala örgütte faal misyon alan ve örgüte finansman sağlayan örgüt üyelerinin toplantı yapacağı bilgisine ulaşıldı.

TEM gruplarınca tespit edilen “gaybubet” olarak isimlendirilen örgütsel toplantıların yapıldığı özel bir diş muayenehanesine operasyon düzenlendi.

Yapılan baskında, işyerinin bodrum katında toplantı yaptıkları esnada 8 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Toplantı yapan şahıslardan 5’inin daha evvelden FETÖ çerçevesinde sürecinin olduğu, öteki 3 şahsın ise tekrar FETÖ çerçevesinde irtibat ve iltisaklarının olduğu tespit edildi.

ŞÜPHELİLERİN ARAÇLARINDA ÖRGÜTE BAĞLILIĞI SİMGELEYEN “F” SERİSİ DOLAR ELE GEÇİRİLDİ

Özel diş kliniğini ile gözaltına alınan 8 şahsa ilişkin araçlarda yapılan aramada gizlenmiş vaziyette bulunan, örgüt mensuplarının sözde örgüt lideri Gülen ve örgüte bağlanmasının, minnet duymasının işareti olan 2 adet “F” serisi olmak üzere toplamda 6 adet 1 dolar, 7 adet 2 dolar ve örgüt finansmanında kullanılan toplam 165 bin TL kıymetinde para ve materyal ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahısların cep telefonu incelemelerinde ise özel kriptolu yazışma uygulamasını kullandıkları ve bu uygulamadan “hizmet hareketi devam ediyor” halindeki bildiriyle pozisyon paylaşarak örgütsel toplantı yerlerinin belirlendiği, bu adreslerde toplantı yapıldığı belirlendi. Gözaltına alınan 3 diş tabibi, 2 doktor, 1 ihraç üsteğmen, 1 avukat ve 1 dış ticaretçi mesleklerinden olan H.K., Ş.İ., R.A., H.K., M.D., H.K., F.Ö. ve F.E. çıkarıldığı mahkemece ‘terör örgütüne finans sağlama’ kabahatinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir