Kanser hastası ağabeyini ziyarete giden genç, o evde depreme yakalanıp hayatını kaybetti

Kanser hastası ağabeyini ziyarete giden genç, zelzeleye orada yakalanıp hayatını kaybetti. Kardeşi zelzelede ölen adam ise, “Zoruma gidiyor fakat Allah’ın takdiri” diyerek kederini lisana getirdi.

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin büyük yıkıma neden olduğu Hatay’da trajik bir olay yaşandı. Geçtiğimiz ayın 5’inde, kanser hastası üvey ağabeyini ziyarete giden Mustafa isimli genç, geceyi onun yanında geçirmeye karar verdi. Ayın 6’sında saatler 04.17’yi gösterdiğinde o büyük felaket meydana geldi ve sarsıntıya ağabeyinin konutunda yakalanan Mustafa, enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Ağabeyi Selahattin Abalı ise tıpkı binadan hafif sıyrıklarla çıkarak kurtuldu. Yıllardır kanser tedavisi gördüğünü söyleyen Abalı, o gece yaşananları ise endişe dolu gözlerle anlattı.

“Deprem beni basketbol topu üzere zıplattı”

Depremin son derece şiddetli olduğunu hatırlatan Abalı, “Sabaha karşı saat 4’e 10 kala lavaboya kalktım, girdim. Girdikten sonra yatağıma döndüm, kahve içiyordum. Ortadan 10 dakika geçti ve bir sarsıntı oldu. Geçicidir dedim. Ortadan yarım dakika geçmeden bir sallandı, beni güya basketbol topu üzere zıplattı. Zıpladım, zıpladım sonra bir baktım aşağıdayım. Duvarlar üstümdeydi, meskenin içinden zorla çıktım. Arkadaş da yanımdaydı, yatıyordu. Onu tuttum, yanıma aldım. Ardımda yatak vardı, duvara yaslanmıştım. Yatak sayesinde kurtuldum. O yatağı çektim, kendimi korudum fakat bütün duvarlar, kolon daima üstümüzdeydi” dedi.

“Mustafa sizlere ömür. Zoruma gidiyor”

Üvey kardeşinin o gece kendisini ziyarete geldiğini fakat misafirliğe geldiği meskenin ona mezar olduğunu söyleyen Selahattin Abalı, “Misafirim vardı, Mustafa. Kendisi üvey annemin çocuğu olur. O da sarsıntıya merdiven boşluğunda yakalandı. Enkaz altındaydı, sizlere ömür. Benim de zoruma gidiyor lakin herkes ölüyor. Allah’ın takdiri. Ne diyeyim, şehit oldu” tabirlerini kullandı. – HATAY

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir