Kahvaltı masasında dehşeti yaşadı! ‘Kocam beni canice, diri diri yakmaya çalıştı’

Elazığ’da yaşayan 26 yaşındaki 2 çocuk annesi Ezgi Y., 6 yıl evvel M.Y. ile evlendi. Birinci vakitlerde tartışmaların yaşandığı evlilikte bir mühlet sonra şiddet de yaşanmaya başlandı. Eşinden şiddet görmeye başlayan Ezgi Y., aile meskenine giderek eşine boşanma davası açtı. Yakın etrafının ricası üzerine çift bir müddet sonra yine barıştı. Evlilikte tartışmalar devam ederken Ezgi Y., evvelki gün eşini işe göndermek için uyandırmak istedi. Kahvaltıda yaşanan tartışmanın akabinde M.Y., yanında bulunan çayın kaynar suyunu eşinin üzerine döktü. Olay yerine çağrılan sıhhat takımları tarafından Fırat Üniversitesi Hastanesine kaldırılan bayanın bacağında 2’nci derece yanık olduğu tespit edildi.

“ÖLÜMÜ BEKLİYORDUM, HER ŞEYİ YAPIYORDU”

Hastanede yapılan tedavisinin akabinde bahtsız bayan meskenine döndü. Şiddet mağduru Ezgi Y., “Birkaç sefer ailemin meskenine, kolumu kırması, sopalarla dayak yemem üzere olaylardan ötürü geldim. Daima küfürler ve dayaklara maruz kaldım. Birkaç kez yediğim dayaklardan ötürü bayıldım gözümü açtığım vakit başımda beklediğini görüyordum. Mevti bekliyordum zira her şey yapıyordu. Onun ceza almasını istiyorum bu yaptıklarının yanına kalmasını istemiyorum. Beni canice canlı diri yakmaya çalıştı. Ölmek istemiyorum” diye konuştu.

“ONUN CEZA ALMASINI İSTİYORUM, BU YAPTIKLARININ YANINA KALMASINI İSTEMİYORUM”

6 yıldır evli olduğunu belirten Ezgi Y., “Evliliğimin başından itibaren şiddetle karşı karşıyayım. En son esasen beni kaynar çayla yaktı. Sabah saat 06.30 sıralarıydı işe gidecekti kalktım kahvaltı hazırladım ve kahvaltıya çağırdım, geldi tartışma konusu açtı. Bana meskenden gideceksin dedi ben de 2 çocuğu alıp nereye gideyim sen bizi istemiyorsan sen gelme meskene dedim. Bana ‘Sen beni nasıl konuttan kovmaya kalkarsın’ diyerek kaynar çayı üzerime fırlatmasıyla ayağım yandı. Tabipler 2’nci derece yanık olduğunu söyledi. Yanıktan ötürü tabipler 6 aylık bir sürecin olduğunu belirtti. 1 ay boyunca daima pansuman yapılacak onun sonunda şayet güzelleşme gözükmezse farklı bir tedavi olacak. Ben eşimden şikayetçi oldum lakin gereği yapılmadı. Ben şikayetçiyim. Onun ceza almasını istiyorum bu yaptıklarının yanına kalmasını istemiyorum. Beni canice canlı diri yakmaya çalıştı. Ben gerekenin yapılmasını istiyorum. Buradan benim sesimi duyarak şikayetçi olmamı dikkate alsınlar. Bu adam elini kolunu sallayarak gezdiği sürece ben rahat değilim. Yarın bir gün gelip ardımdan gelerek farklı bir şey yapmayacağı ne malum. Benim 2 tane çocuğum var ben onları düşünmek zorundayım. Esasen benim çocuklarıma da şiddet uyguluyordu. Adam benim nereye gideceğimi ne yapacağımı bilir yarın bir gün benim canımı almayacağı ne malum. Korkuyorum gereğinin yapılmasını istiyorum. Kendisinden boşanmak istiyorum lakin kendisi boşanmamak için elinden geleni yapıyor. Sebepler üreterek iftiralar atıyor. Boşanmak istiyorum gücümün yettiği yere kadar gidiyorum lakin olmuyor. Kaç kere dava açtım davadan dönüldü. Ben adamdan kurtulmak istiyorum” formunda konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir