Gözü yükseklerde! Kerem’den G.Saraylıları üzecek transfer itirafı

Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray ile şampiyonluk yaşadıktan sonra Avrupa’nın en büyük 5 kadrosundan birine transfer olmayı hayal etiğini açıkladı. Kulüp televizyonuna konuşan Kerem, birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

“ÇOK ÇALIŞIYORUM”

Hayallerinden bahseden Kerem, “En yakın hayalim Galatasaray ile şampiyonluk yaşamak, kupayı kaldırabilmek. Ondan sonra hayaller hiçbir vakit bitmez. Avrupa’da ülkemi, Galatasaray’ı, ailemi temsil etmek istiyorum. Önümüzdeki 10 yılda kendimi Avrupa’nın 5 büyük kulübünden birinde görüyorum. Oralarda oynamak istiyorum. Doğal olur mu olmaz bilmiyorum fakat bunun için kendimi zorluyorum, çalışıyorum, çabalıyorum. İnşallah o günleri de görürüz” dedi.

“BABAM BANA SÖYLEMİŞTİ”

Babasının dayanağından bahseden 24 yaşındaki futbolcu, “Babam yalnızca babam değil, hayat arkadaşım, her şeyim. O yüzden en çok babam için hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum. Zira birinci profesyonel imza attığımda bana, ‘Sen Avrupa’nın en büyük kulüplerinde oynayacaksın.’ dediğini hatırlıyorum. Bazen hayallerimden uzaklaştığım vakit bile onun gözlerinde uzaklaşmadığını görebiliyorum. Bana, ‘Sen bu türlü düşünebilirsin fakat benim fikrim hiçbir vakit değişmedi.’ demiştir. Hayallerimi gerçekleştirebilmeyi öncelikle babam, sonra da ailem için çok fazla istiyorum” sözlerini kullandı.

“ZANIOLO BİR FIRSAT”

“Zaniolo, çok büyük bir transfer.” diyen başarılı kanat oyuncusu, “Bizim için büyük bir fırsat. Şu an hepimiz için rekabet ortamı oluştu. Bu da şampiyonluk için değerli ve bedelli. Herkes kendi sonlarını zorlamak, daha düzgününü ve fazlasını yapmak zorunda. Hakikaten çok hoş bir kadro oluştu. Sonradan gelenler bile bu ahenk sürecini çok çabuk atlatabiliyor. Bence bize büyük bir katkısı olacak. Şampiyonluğun geleceğine inandığımız için, şampiyonlukta büyük bir hisse sahibi olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

“ICARDI İLE STİLİMİZ BENZİYOR”

Başarılı futbolcu, Arjantinli yıldız Mauro Icardi ile birebir ekipte oynamaktan çok şad olduğunu da belirterek şunları söyledi: Saha içinde Icardi ile oynadığım vakit çok rahat ediyorum. Bu alışılmış ki öbür forvetlerimize haksızlık açısından söylemiyorum. Hepsi ile çok güzel anlaşıyorum. Ancak Icardi ile oyun stilimiz birbirimize benziyor. Ben topu aldığım vakit savunma ardına koşuyor, o aldığı vakit ben koşuyorum. Birbirimizin ne yapacağını bu süreçte çok güzel anladık, kimyamız, ahengimiz çok fazla. O biraz benim asistlerimi yiyor lakin olsun, ortamızda çok hoş bir ahenk var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir