FETÖ Tutuklusu Mevlüt Özmen, Bakanlıktaki Kritik Göreve Nasıl Geldi?

Sosyal medyada sık sık silahlarla poz veren, gazeteci tehdit eden Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen’in, FETÖ’den tutuklanıp özgür kaldığı ortaya çıkmıştı. Gazeteci Barış Pehlivan, FETÖ tutuklusu Özmen’in nasıl olup da özgür kaldığını ve İçişleri Bakanlığı’nda kritik koltuğa yükseldiğini yazdı.

Barış Pehlivan, Cumhuriyet Gazetesi’ndeki köşe yazısında Mevlüt Özmen ile Süleyman Soylu’nun alakasını yazdı.

“Arşiv unutmuyor… Biz yazmayalım, iktidarın yayın organı Sabah gazetesinin 10 Eylül 2016 tarihli haberinden okuyalım”

“Pensilvanya’ya gidip Gülen’i ziyaret etmesine karşın, amaç şaşırtmak için darbe teşebbüsü gecesi sokaklarda uzun namlulu silahla poz verip Atatürk fotoğrafları paylaşan Iğdır Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen Kırklareli’nde tutuklandı.”

“Gelin görün ki… Nasıl olduysa, bu Mevlit Özmen cezaevinden çıktı. Yetmedi, Süleyman Soylu onu İçişleri Bakanlığı’na hukuk müşaviri yaptı.”

“Kulislerde deniyor ki… Mevlüt Özmen’i içeriden kurtaran Süleyman Soylu’ydu. Misyona iade etmekle kalmadı, Türkiye’nin en değerli bakanlıklarından birinde kritik koltukta 4 yıl oturmasını sağladı. 2020 Temmuz’undan beri de Manisa’da vali yardımcılığı vazifesini yapmasını sağladı.”

“Sahi, ne diyordu Süleyman Soylu: ‘Bir tek FETÖ’cüyü vazifeye getirmişsem, bir tek FETÖ’cü misyona geldiyse ve bu söylenmiyorsa bu, ülkemize ihanettir. Ben getirmişsem ben ihanet ediyorumdur.’ Açık kelamlı insanları seviyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir